Регулювання пластикових вікон своїми руками

13.07.2022

Регулювання пластикових вікон своїми руками

Пластикові вікна стали дуже популярними і мають широке поширення.

Це викликано їхніми перевагами:

 • Довгий термін служби;
 • Стійкі до будь-яких погодних умов, не бояться вологи та морозу;
 • Герметичність. Не пропускають повітря та вологу;
 • Зберігають початковий колір і не потребують фарбування;
 • Добре захищають від проникнення до приміщення шуму;
 • Не вимагають спеціального догляду.

Щоб вікна довго прослужили, періодично необхідно проводити їхнє технічне обслуговування. Огляд та регулювання механізмів пластикових вікон рекомендується проводити щосезону. Регулювання виконують, якщо стулки стали нещільно прилягати до віконної рами. Часто при цьому користуються послугами організації з обслуговування вікон. Регулювання вікна можна замовити у нас в компанії Spez.

Як відрегулювати пластикові вікна самостійно

Потрібні деякі інструменти:

 • Ключ – зірочка;
 • Шестигранний ключ;
 • Пасатижі;
 • Викрутка.

Якщо стулка провисла і третиться об раму під час експлуатації вікна, відрегулюйте її. Інакше вікно може з часом може зламатися. Потрібна його повна заміна. А це додатковий клопіт та засоби.

Як регулювати вікна:

 1. Відкрийте вікно;
 2. Знайдіть гвинт регулювання. Він знаходиться у торці стулки, ближче до верху;
 3. Шестигранником покрутіть гвинт у потрібний бік. При повороті за годинниковою стрілкою кріплення підніметься, проти годинникової опуститься.
 4. Подивіться, якщо ситуація виправилася, залишаємо гвинт у цьому положенні;
 5. Знімаємо захист із нижньої петлі. Повертаємо регулювальний гвинт лише на половину обороту. Поворот по вартовий - піднімаємо навіс, проти вартовий - опускаємо;
 6. Перевіряємо роботу вікна. Зазвичай регулювання верхнього та нижнього гвинта виправляє ситуацію. Основне завдання: визначити, в який бік обертати гвинт.

Як відрегулювати прилягання стулок пластикових вікон:

Прилягання стулок впливає надходження свіжого повітря у приміщення. Якщо є необхідність надовго виїхати з дому, краще налаштувати механізм пластикових вікон так. Щоб у квартиру постійно надходило свіже повітря. Це запобігатиме появі затхлого запаху. У холодну пору року краще відрегулювати щільність прилягання так. Щоб скоротити надходження холодного повітря до приміщення. Це збереже тепло і запобігатиме задуванню снігу в квартиру при бічному вітрі.

У торці кожної стулки є особливі елементи (ексцентрики). Вони регулюють щільність прилягання стулки. Спочатку вони налаштовані на прилягання будь-яких умов. Але для зими та літа рекомендують змінювати силу притиску. Для сильнішого притиску ексцентрики рухають вниз і повертають у горизонтальне положення. Для слабкого притиску – притискають та ставлять прямо. Чим більше відхилення від середнього становища, тим сильніше чи слабше стулка буде притиснута до рами. Для цієї процедури скористайтеся плоскогубцями або шестигранником. У деяких моделях вікон інструмент не потрібний. Все можна зробити просто руками. Ексцентрик необхідно потягнути на себе та встановити у потрібному положенні. При регулюванні металопластикових вікон змастіть механізми вазеліновим, машинним маслом. Це полегшить рух механізмів та їхня робота стане плавною.

Аналогічно можна відрегулювати пластикові двері.

Виклик майстра

mob-operator (098) 731 32 92

mob-operator (093) 590 35 17

mob-operator (095) 824 64 54

або використовуйте форму
зворотнього зв'язку

Зворотний дзвінок
Telegram Telegram Viber Обратный звонок